O značcePříběh značky CRANKBROTHERS začíná v roce 1997. U jejího založení stáli dva inženýři Carl Winefordner a Frank Hermansen. Oba nadšení cyklisté se rozhodli využít svých zkušeností a věnovat se tomu, co je skutečně baví. Nejdříve navrhovali cyklistické komponenty ve svém volném čase, brzo ale byla poptávka po jejich produktech tak vysoká, že se museli svému koníčku začít věnovat naplno a seriózně.

Ikonickým produktem CRANKBROTHERS se staly pedály Egg Beater – šlehače. Svůj název si vysloužily díky svému tvaru. Tyto pedály se staly legendárními zcela oprávněně. Vyznačují se velmi nízkou hmotností, čtyřmi nástupními body a konstrukcí, která je velmi odolná proti zanášení blátem a jinými nečistotami. Navíc díky tuhé pružině v nich noha drží velmi pevně, takže se nevytrhne ani při velmi silovém sprintu.

Stejným nášlapným systém, jaký byl použit na šlehače, osadil CRANKBROTHERS i své ostatní modely pedálů. Skvělou funkci tohoto nezaměnitelného systému tak mohou využít i cyklisté, kteří preferují i jiné cyklistické prožitky než cross country. V kolekci pedálů tak naleznete modely pro allmountain, enduro nebo sjezd.

Dlouhou dobu se CRANKBROTHERS specializoval na horská kola, což se změnilo, když vyvinul čistě silniční pedály Quattro. Pod značkou CRANKBROTHERS ale nenaleznete pouze pedály. Velmi populárními se staly i cyklistické hustilky, nářadí, zapletená kola nebo teleskopické sedlovky. Všechny své produkty vyvíjí a vyrábí SCICON s mimořádnou pečlivostí, smyslem pro detail a důrazem na kvalitu a funkčnost.

www.crankbrothers.com
O značce Crankbrothers
Crankbrothers - americký výrobce prémiových cyklistických pedálů, cyklistických hustilek, nářadí, zapletených kol a teleskopických sedlovek.

© 2024 crankbrothers.cz
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.